Březen 2009

Láska je počasí

31. března 2009 v 23:46 | Marie |  OBLÍBENÁ VIDEA

Chraň si svůj život - film

30. března 2009 v 23:48 | Marie |  FILM - doporučení
Tento film jsem viděla před 7 lety poprvé a už jsem ho viděla mnohokrát, dostal se ke mě opět zvláštní cestou a v tu dobu mě dodal mnoho odvahy. Je tu překrásně zpracováno duchovní téma, když člověk zemře co se s ním děje dál. Víc nebudu prozrazovat ...
Řekla bych, že tento film by měli pouštět snad už malým dětem, aby neměli strach ze změn a vykročit za svým cílem.
Hlavní roli hraje Meryl Streep .... tuto herečku velice obdivuji.

Braň si svůj život (Defending Your Life)

Dobrý Will Hunting - film

30. března 2009 v 22:51 | Marie |  FILM - doporučení
Zde je písnička z nádherného filmu" Dobrý Will Hunting " fim mohu jen doporučit, hlavní roli opět skvěle zahrál Robin Williams ..... tento herec je mým velikým oblíbencem. Film ve mě zanechal hlubokou stopu a ráda si ho pustím znovu ...
Film se ke mě dostal překrásnou cestou a já mohu jen vysílat srdcem své veliké " DĚKUJI "
Modlitba

30. března 2009 v 15:06 | Marie |  KRÁSNÉ OBRÁZKY

Jaro

30. března 2009 v 15:01 | Marie |  KRÁSNÉ OBRÁZKY

Přišel mi e-mail-NENÁSILÍ - petice a odkaz na stránky

30. března 2009 v 11:03 | Marie
Milí přátelé,

s pádem vlády jsme vyhráli jednu velice důležitou bitvu. Je to vítězství demokracie a nenásilí. Důvodů pro vyjádření nedůvěry vládě bylo několik: nepopulární návrhy ve zdravotnictví, skepticismus vůči Evropské unii, ekonomická krize, a co bylo klíčové, byla otázka radaru. Náš protest, který trval přes dva roky, několikrát přivodil vládní krizi a posílil opozici. V krajských volbách vloni na podzim koaliční strany propadly.

Spousta práce, kterou jsme odvedli při aktivizaci a informování lidí, pomohla mnoha opozičním poslancům pochopit, jak je projekt Hvězdných válek nebezpečný. A také mnoha členům Strany zelených došlo, jak je jejich politika ve vládě vzdálená od názoru Evropských zelených. V důsledku vláda padla díky tomu, že se dvě zelené poslankyně distancovaly od militaristických postojů své strany. Je to vítězství lidí, a ne politiků.

Taky je dobré, že tlak během hladovky přiměl Sociální demokraty zaujmout jasné stanovisko proti radaru, a proto by nyní pro ně bylo problematické otočit a změnit názor.

I když si to někteří nemyslí, stále má smysl vyjadřovat svůj názor - demonstrace, konference, články, petice... to vše může změnit běh událostí. A proto je důležité a nutné vyslat jasný signál při příležitosti návštěvy Obamy v České republice. Bude to skvělá příležitost k tomu, aby se svět (díky přítomnosti mnoha zahraničních médií) dozvěděl pravdu: že 70 procent Čechů nechce radar, že český národ chce mír a nechce mít na svém území vojenské jednotky žádné zahraniční mocnosti. Náš hlas může dosáhnout do vzdálených zemí a znovu se stát pozitivním příkladem pro celý svět. (Například podpora deseti organizací z Japonska - anglicky:

Jak víte, dnes je velkým problémem hrozba jaderné katastrofy. Můžete se podívat na naše video z roku 2007, které je ale stále aktuální:

Proto požádáme Obamu, aby udělal jasný krok vpřed nejen tím, že zastaví projekt Hvězdných válek, ale také tím, že se vydá cestou jaderného odzbrojení.
---------------------------------------
NEDĚLE 5. DUBNA: 10:30, MŮSTEK, PRAHA 1
---------------------------------------
4. a 5. dubna se při příležitosti návštěvy Obamy budou konat různé manifestace, které podporujeme. Ale my chceme zorganizovat akci, která bude co nejviditelnější. Chceme být viditelní, a proto budeme 5. dubna pochodovat NEVIDITELNÍ. Od té doby, co jsme poprvé v Praze uskutečnili happening Neviditelní, se tento druh protestu rozšířil do celé Evropy a stal se symbolem protiválečných protestů, konkrétně pak akcí za jaderné odzbrojení. Dnes je 99 procent lidí na světě, kteří nechtějí války, neviditelných, stejně tak jako 70 procent Čechů, kteří nechtějí radar. Stejně tak je neviditelný každý z nás, kdo může rozhodovat - a to jen někdy - pouze málo věcí v okruhu rodiny či přátel, ale málokdo má možnost vybrat si, jakou práci chce opravdu dělat, jaký plat by rád měl, mít vliv na to, jak má vypadat společnost, ekonomický systém, zdravotnictví či vzdělání... a na to, jakým směrem by se měl ubírat jeho život.

Ale neviditelní se stanou viditelnými.

To je, oč se snažíme a co uděláme 5. dubna. Je to druh happeningu, který dělá velký dojem na účastníky, ale hlavně na média. Demonstrace neviditelných 18.2. v Bruselu byla publikována v mnoha různých denících a televizích v Evropě.

Víme, že obyčejné demonstrace, jakých už jsme organizovali několik, by se zúčastnilo hodně lidí, protože není třeba mít aktivní roli, člověk se ztratí v davu. A to je v pořádku. Víme, že když budeme organizovat zmíněný typ happeningu, můžeme očekávat tak dvě stovky lidí. Ale my chceme tisíc! Pokud sto neviditelných udělalo velký dojem, představme si, jaký dojem udělá tisíc lidí! Pro přítomná média to bude něco velice silného. Abychom dosáhli tohoto cíle, potřebujeme vaši aktivní účast a také to, abyste pozvali další lidi. Je to výzva. Díky vašemu zapojení pokračuje již od června řetězová hladovka. S pomocí vás všech můžeme poslat silný signál: nechceme radar, nechceme války, dejme šanci míru.

Aktivity, které děláme, mají smysl a naše rozhodnutí ovlivňují události a budoucnost. Bude 5. dubna znovu ta stejná demonstrace, kterou znovu ta stejná média zdiskreditují, nebo to bude velká akce, která, i kdyby jen málo, změní historii? To záleží taky na nás. Řekněme Obamovi, že Česká republika chce MÍR.

Dejte nám vědět, jestli přijdete, abychom měli představu, kolik lidí se zúčastní. Není nutné to udělat, ale pomůže to k lepší organizaci akce. Pokud máte možnost, přijďte v bílém oblečení, s bílou maskou či pudrem, protože nemáme možnost koupit kombinézy pro všechny.

Sraz je v Praze na Můstku v 10.30 hodin. Budeme procházet městem a ve 14 hodin se sejdeme na jednom místě, svlékneme kombinézy a "neviditelní se stanou viditelnými". Potom v 15 hodin se připojíme k demonstraci na Václavském náměstí.

Víme, že mnoho z vás je mimopražských, ale jistě chápete, že při této příležitosti má cenu organizovat demonstraci pouze v Praze, kde budou přítomni všichni novináři. Pokud se přesto rozhodnete přijet i z velké dálky, bude vaše účast tím významnější.

Ve středu 1. dubna budeme v našem centru ve Vojtěšské 11 organizovat detaily akce a připravovat materiály. Všichni jste zvaní.

Můžete se také podívat na video z minulého happeningu Neviditelní v Praze:

DOPIS OBAMOVI Další způsob, jak se snažíme, aby byl více slyšet náš hlas, je oficiální cesta: posíláme dopis Obamovi, který podepsalo téměř 150 evropských politiků - členové českého, evropského, belgického či německého Parlamentu, starostové a také různé organizace. Mezi jinými například Jan Kavan, bývalý předseda Valného shromáždění OSN, Jiří Paroubek, bývalý premiér, Vojtěch Filip, místopředseda sněmovny... a další.

VOLBY DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU Děkujeme za mnohé odpovědi. Kromě několika lidí, kteří vyjádřili pochybnosti, většina z vás podpořila myšlenku zúčastnit se evropských voleb. Uděláme to jako Humanistická strana a nyní sestavujeme kandidátní listinu. Zveme vás k účasti na formulaci programu a v příštím newsletteru vám sdělíme více informací.

Všechny vás zdravíme, za celý tým hnutí Nenásilí Jan Bednář a Jan Tamáš

Odkaz na stránky: http://www.nenasili.cz/cs/

N. Chomsky: radar je útok, neni obrana!
Rozhovor s herečkou Aňou Geislerovou. Řetězová hladovka: přerušit jednání o radaru.
Happening Freeze proti radaru


Seznamte se Joe Black - film

29. března 2009 v 20:12 | Marie |  FILM - doporučení
Seznamte se, Joe Black (Meet Joe Black)

I tento film jsem poprvé viděla před několika lety, shlédla jsem ho několikrát a stále jsem v něm nacházela další informace. Mnohé jsem díky tomuto filmu pochopila pro tento život. Pochopila jsem proč si lidé intuitivně dávají v určitou dobu věci do pořádku, člověk rozumem neví proč to dělá, jeho duše však už ví, že je čas odejít z tohoto světa.
Na smrt jsem se v tomto filmu dívala jinak, je spravedlivá a neúplatná.
Nádherně zpracované téma o lásce, životě a smrti ....

Na křídlech vážky - film

29. března 2009 v 20:01 | Marie |  FILM - doporučení

obrazek

Tento film znám už více let a mohu říct, že na mě už kdysi velice zapůsobil ... je tu nádherně zpracované téma, když člověk zemře, že nic nekončí a duše zemřelého umí upozornit živého, pokud mu má i po smrti zdělit něco velice důležitého. Je to nádherný film a duchovních informací je tu mnoho .... mateřské znamínko vážky - tu hraje dost důležitou roli

Odkazy na zajímavé stránky :))

29. března 2009 v 11:46 | Marie |  INFORMACE - různé
Vložila jsem oblíbené stránky na výklad snů, které se nám zdají, třeba vám pomohou rozluštit informace, které jste formou snu dostali http://medo.cz/jaromir/kniha_snar/index.html

Vkládám ještě druhý odkaz na zajímavé stránky http://www.cestyksobe.cz/
Zde jsou přednášky Alžběty Šorfové


Zde je rubrika " Křeslo pro hosta " http://www.cestyksobe.cz/kreslo-pro-hosta.html

Najdete zde i jiné rozhovory a duchovní zajímavosti :)) Už je to dlouhou dobu co se ke mě tyto odkazy dostaly v emailu, jen mě nějak nenapadlo je zveřejnit :))


Jarní květiny kolem paneláků

29. března 2009 v 11:29 | Marie |  INFORMACE - různé

Více klik na celý článek ....

Ještě nějaké obrázky, trošku jsem si dnes hrála :))

28. března 2009 v 21:40 | Marie |  INFORMACE - různé
Když přijde nálada opět zkoušet co umí programy ....


Láska a hvězdy

28. března 2009 v 21:36 | Marie |  INFORMACE - různé

3 x Madona

28. března 2009 v 21:33 | Marie |  INFORMACE - různé