Listopad 2012


Karel Zich - Marika

22. listopadu 2012 v 0:52 | Marie |  OBLÍBENÁ VIDEA
Překrásná píseň ....

Karel Zich - Marika


Miroslav Paleček - Každej je nějakej

22. listopadu 2012 v 0:47 | Marie |  OBLÍBENÁ VIDEA

Skvělý text: ..... Kyselé vínečko s Redlem až do rána pít, aby sládlo na jazyku a mělo co má mít ... HLAVNĚ, ŽE SE POŘÁD ZPÍVÁ ♥ mám tuto písničku moc ráda ♥

Rok 2012 je časem změn

16. listopadu 2012 v 0:42 | Marie |  OBLÍBENÁ VIDEA

Rok 2012 je časem změn


Táňa Fischerová - proč ji zvolit prezidentkou

13. listopadu 2012 v 11:50 | Marie |  INFORMACE - různé

Proč zvolit Táňu Fisherovou prezidentkou ČR
Důvěřuj - Roman Dragoun

11. listopadu 2012 v 0:45 | Marie |  ROMAN DRAGOUN

Důvěřuj


Jaromír Nohavica - Andělé moji

9. listopadu 2012 v 0:07 | Marie |  OBLÍBENÁ VIDEA

Andělé moji - text

Anděli noční, sladké zapomnění
mou radost počni, nad níž není
mou radost počni, nad níž není

Anděli ranní, svými perutěmi
jak horkou dlaní, přikryj zemi
jak horkou dlaní, přikryj zemi

Anděli denní, moje vodo živá
to co vidět není, ukaž kde se skrývá
to co vidět není, ukaž kde se skrývá

Andělé moji, ať jste nebo nejste
dokud tu stojím, sílu mi neste
dokud tu stojím, sílu mi neste


Richard Müller - Rozeznávám

5. listopadu 2012 v 20:17 | Marie |  OBLÍBENÁ VIDEA

Rozeznávám:
máš tucty známých ale kdo tě zná
máš vlastní píseň, kdo však ví jak zní
máš pocit že jsi zakutálená
jak drobná mince pod rohožkou dní.

já však rozeznávám zvuk chůze co se odráží
od výloh lučních pasáží, tvou samotu, tvé závaží
já vždy rozeznávám tvé boky když jdeš ulicí
tvé vlasy mezi pšenicí, tvou vůni mezi tisíci.
já vždy rozeznávám, hravě rozeznávám...

máš pravdu ale kdo ti za ni dá
máš hlavu plnou utajených snů
máš podezření že jsi vlastně zbytečná
jak malá piha skrytá pohledům
já však rozeznávám zvuk chůze co se odráží
od výloh lučních pasáží, tvou samotu, tvé závaží
já vždy rozeznávám tvé boky když jdeš ulicí
tvé vlasy mezi pšenicí
tvou vůni mezi tisíci
já vždy rozeznávám, hravě rozeznávám

máš svoje léta právě jako já
máš na čase jít už vlastním barvám vstříc
má lásko nejsi nejsi neviditelná
já věřím že ti budu moci říct...

já vždy rozeznávám tvé boky když jdeš ulicí
tvé vlasy mezi pšenicí
tvou vůni mezi tisíci
já tě rozeznávám jak vlčí máky v osení
jak prsten mezi dlážděním
tvá grácie se nemění
já tu rozeznávám...

Skvělý text pana Michala Horáčka, mám tuto písničku moc ráda Nevinný

Štěstí a radost

1. listopadu 2012 v 15:53 | Marie |  INFORMACE - různé

Vnučka povalila maminku na zem v jednom obchodním centru a ihned se k této hře přidala maličká kamarádka mojí vnučky Úžasný Takové momenty, když se maminky s dětmi radují ... to opravdu MILUJU Nevinný

Čistá dětská radost

1. listopadu 2012 v 15:42 | Marie |  INFORMACE - různé

ROZDÁVAT RADOST, pak se dějÍ ZÁZRAKY Líbající

Asi tak bych nazvala včerejší prosluněný i když chladný den. Včera mě čekalo mnoho cestování a vyřizování, odpoledne jsem hlídala Natálku ... šly jsme spolu něco nakoupit do drogerie, kde je i oddělení s hračkami. Chodíme sem spolu často, jen si prohlížíme vystavené hračky a pokud je zde jen něco maličkého, nevydržím a koupím ji drobnost pro radost.
Včera jsem si všimla na stojanu malého sáčku za pouhých 20 Kč, byly to frkačky <3 v sáčku jich bylo za tu cenu 6 kusů.
Netušila jsem co tato drobná hračka způsobí :)
Natálka se nemohla dočkat, až zaplatíme a ona si zatroubí na celé kolo :)))
A jak jsme pomalu kráčely k domovu, Natálka troubila do kroku. Najednou řekla, že chce jít na to " její hřiště " že chce ty zbylé frkačky rozdávat dětem. :))
Daly jsme domů nákup a šly jsme hledat ven nějaké děti.
Kousek od vchodu, šla babička se svým vnoučkem a Natálka za nimi utíkala po chodníku a volala: " Haló, haló vem si trumpetu "
Chlapeček mohl mít tak 2,5 roku, byl tímto voláním hodně zaskočený, frkačku chtěl, jen se hodně styděl a šeptal své babičce, aby si dárek vzala do ruky ona :) On měl totiž velmi důležitou práci, táhl dlouhou suchou větev a tak nemohl přece držet ještě frkačku :) Nechtěl nám říct jméno, prý je DINOSAURUS a cenil na nás zuby :))) Tak jsme jim jen zamávaly a šly jsme hledat další děti. Natálka uviděla nějakého tatínka, jak veze kočárek se sedícím chlapečkem a opět volala: " Haló, haló ... tady máte trumpetku " ... Ten mladý tatínek po chvilkce uslyšel Natálčino volání, zastavil, pověděl nám jak se synek jmenuje, že je to OLIVER :) Museli by jste vidět překvapené a radostí svítící jeho oči, když mu Natálka podala frkačku a jemu se hned podařilo zafrkat jak to dělala Natálka.
Poděkovali jsme si navzájem a rozloučili se.

Po chvilce jsme přicházely k dětskému hřišti, u cesty rostou borovice a Natálka na ty stromky začala mluvit a ukazovala borovicím jakou má krásnou trumpetku. :)) Odpovídala jsem hlasem tenkým za stromy: " Jéé Ty máš Natálko krásnou trumpetku, takovou jsme ještě neviděly, děkujeme, že jsi nám ji přišla ukázat " ..... Natálka byla nad míru spokojená <3 ona velmi často hovoří ke květinám, k broučkům a stromům ... miluju její fantazii a ráda hraju její hry <

Konečně jsme byly na dětském hřišti, bylo zde mnoho dětí a Natálka se rozhlížela komu podaruje další frkačku. Uviděla malou holčičku a než jsem vyndala sáček z kabelky děvčátko jí zmizelo z očí. Ale to jí neodradilo, našla si jí pod prolézačkou a utíkala za ní a s láskou ji předávala malý dárek. Kousek dál toto všechno sledovala malého děvčátka její maminka, měla ještě v kočárku miminko, hned jak malá holčička (Hanička) začala foukat do frkačky, přijela maminka Haničky k nám blíž s úsměvem na tváři a děkovala za svou dcerku. Chtěla mi přispět penězi, to jsem okamžitě zakázala, se slovy, že by se tím pokazila radost. Ona vyndala z tašky čokoládové lízátko, byl to medvídek. Natálka byla mile překvapená. V kabelce zbývaly ještě dvě frkačky. Kolem nás se postavili dva kluci a toužebně koukali na děvčátka jak si troubí :) Natálka mi najednou říkala, dej jim taky trumpetku, odpověděla jsem jí, dobře, to jsou už dvě poslední a Tobě zůstane jen ta co máš v ruce ... ano, ano mi říkala s úsměvem na tváři. Podávám tedy chlapečkům frkačky, byly tak vděční, že také dostali, hned měli úsměv na tvářičkách :) podívám se na Natálku a ona se začala tak nahlas smát, byla tolik šťastná ... TO BYLA TAKOVÁ KRÁSA - NÁDHERNÝ OKAMŽIK :)) Tolik šťastných dětí za pouhou dvacetikorunu :)
Po chvilce společného troubení jsme se rozloučily a pamalu jsme kráčely směrem k domovu. Sluníčko už moc nehřálo ... a jak tak pomalu jdeme, uvidím u chodníku kde jsou kontejnery na tříděný odpad je odložený kus nábytku a v něm byl veliký igelitový pytel a vidím zde velké plyšové hračky :) Pomyslela jsem si, že bych je strčila do pračky a věnuji je nějakému dětskému domovu, ale vše probíhalo úplně jinak. Natálka když to spatřila, ptala se mě, jestli může pytel nést ke mě domů ? Souhlasila jsem. Doma Natálka sama vkládala plyšové psy do pračky a ještě v na dně igelitu bylo cosi zeleného, to chtěla po mě rychle vyndat a volala: " JÁ CHCI TO ZELENÝ " ... zapnula jsem pračku a vyndavám " to zelený " a jak jsem se dotkla, celé to začalo nádherně barevně svítit .... no to bylo něco pro dětské oči ! Nejdřív jsem celou hračku důkladně umyla, pak jsem si řádně umyly ruce a začal pro Natálku skoro vánoční okamžik. Hračku už nedala z ruky, zjistila, že když cvaká, že se mění barvy ... a vnučka měla malé vánoce :)

Asi za půl hodinky pračka doprala, šla jsem hračky vyndat, Natálka se totiž nemohla dočkat. A začala další její hra :)) Mluvila na maličkého zrzavého pejska, kterému dala jméno Alík, a říkala mi, že je šťastný, že jsme ho zachránily. Všimla jsem si, že Alík má na zádech kousek rozpáraný, navlékla jsem jehnu s nití a šla Alíkovi zašít kabátek. Natálka mi říkala, že se toho Alík bojí a uklidňovala ho: " Neboj, to nebolí "
Došila jsem podávám vlhkého a voňavého pejska Natálce a ona, že chce fen a prý mu vysuší kožíšek. Zapínám jí fén, chvilku pejska sušíme. Pak už to Natálku nebavilo. A začala se s ním mazlit, že prý on se chce mazlit :) Koukám na vnučku, jak je šťastná a najednou jsme se obě dvě udiveně na sebe podívaly .... TEN VYPRANÝ PEJSEK ALÍK Z NIČEHO NIC ZAŠTĚKAL A BĚHEM HODINY JEŠTĚ 4 x :)
Druhý velký pes dostal jméno Dingo, s ním si asi hraje až dnes, ten tak rychle neschnul.

Včerejší den mě vedl od jednoho zázraku k druhému, hlavně jsem prožila už od rána mnoho radosti.

Nejvíce mě těší, že Natálka umí rozdávat a dělat radost dětem i dospělým Úžasný

Rychlý průvodce přírodní léčbou

1. listopadu 2012 v 9:33 | Marie |  BYLINKY pro uzdravení
Přehledná infografika přírodní léčby, která slouží k rychlému nalezení přírodních produktů na nejběžnější zdravotní problémy.
Tohoto průvodce ovšem nelze považovat za lékařskou pomoc. Mnoho bylin a doplňků mohou zároveň spolupůsobit, jejich vliv mohou ovlivnit i předepsané léky. Navíc je zapotřebí si uvědomit, že jsme každý jedinečný a působí na nás trochu odlišné látky.
V průvodci naleznete přírodní produkty, které jsou na dané obtíže považovány za ty nejsilnější. Jejich efekt se obvykle neprojeví hned, je zapotřebí dlouhodobější užívání.
Přejeme mnoho užitku z průvodce!