Prosinec 2013

Sirup z plodů bezinky

28. prosince 2013 v 12:39 | Marie |  RECEPTY - sirupy, marmelády

Černý bez a jak dělám sladký sirup:
2 Kg dobře vyzrálých otrhaných bezinek, 1 1/2 vody, 1 kyselina citronová, na 1 litr přecezené šťávy je 1 1/2 Kg cukru
Napadlo mě proč dávat tolik kyseliny, když totiž rozvařím špendlíky, scedím, a jejich kyselou šťávu přidám do bezinkové slité šťávy, dohromady to udělá výbornou chuť ! Mohu jen doporučit.
Bezinky dám do velké 5 litrové sklenice, naliju vodu a přidám kyselinu citronovou, ponorným mixerem rozmixuju a nechám 24 hod odstát, pak scedím přes jemný cedník (trvá to několik hodin) a nebo kdo chce může cedit přes plátno, ale bude mít zbarvené ruce.
Odměřím 1 L šťávy dám do hrnce, nasypu 1 1/5 Kg cukru a přivedu k varu. Horký sirup plním do sklenic od alkoholu, kečupu a jiné šroubovací sklenice, (hlavně, aby bylo víčko šroubovací) zašroubuju a zaklepu se sklenicí nahoru a dolů (chce to dvě chňapky, utěrky) a mám zavařeno. Šťáva je opravdu výborná a hodně zdravá. Nemám teď zrovna potřebné množství cukru, koncetrát si zatím skladuji ve sklenicích na okurky a až dojde sladký sirup, otevřu si potřebné množství připravené šťávy, dám do hrnce, přidám cukr přivedu k varu a opět naliju do sklenic. Mám už takto připravených hodně šťávy Od té doby co jsem vyrobila první litry bezinkové šťávy, nepiju už jinou vnučce také moc chutná ! Moc mě baví, že v ní není žádná chemie a produkt je všude kolem nás a ZADARMO Úžasný